Przebudowa ulicy Strzeleckiej.

Czekają nas duże utrudnienia na drogach. Prawdopodobnie od poniedziałku 26 czerwca zostanie całkowicie zamknięta ulica Strzelecka. Jest to jedna z komunikacyjnych „żył” miasta, gdyż prowadzi do pobliskich Chojniczek, czyli dużych osiedli domów jednorodzinnych. Dodatkowo zbliżają się wakacje, a ulica Strzelecka jest alternatywną drogą do Charzyków wypoczynkowego centrum regionu. Zamknięcie tej drogi spowoduje, że ulica Bytowska zostanie jeszcze bardziej obciążona ruchem pojazdów. Prace związane z przebudową mają potrwać do końca października. Będą obejmować wymianę sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, energetycznej i gazowej, budowę chodników oraz ścieżek rowerowych, ustawienie nowych lamp ulicznych, a sama ulica otrzyma nową nawierzchnię. Remont będzie prowadzony w trzech etapach.

I etap

W pierwszym etapie zostanie zamknięty odcinek ulicy Strzeleckiej od skrzyżowania z ulicą Zieloną do skrzyżowania z ulicą Stromą.

II etap

W drugim etapie od skrzyżowania z ulicą Stromą do ulicy Podlesie.

III etap

Trzeci etap to zamknięcie połowy jezdni na wysokości skrzyżowania z ulicą Św. Piotra.
W celu usprawnienia ruchu w kierunku do Chojniczek zostanie wprowadzony całkowity zakaz zatrzymywania się na całej długości ulic Karnowskiego i Podlesie (równoległych do ulicy Strzeleckiej).