Propozycje zajęć dla szkół i przedszkoli.

W ramach naszej działalności prowadzimy zajęcia profilaktyczno – edukacyjne skierowane dla przedszkolaków oraz uczniów. Zajęcia obejmują następujące zagadnienia:

Autochodzik – czyli wychowanie komunikacyjne najmłodszych. Program skierowany dla dzieci w wieku 5 – 8 lat. Na zajęciach dzieci przygotowywane są do samodzielnego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Opracowany program, rodzaj i liczba poszczególnych elementów pomocy edukacyjnych zostały tak dobrane, aby można było w pełni realizować zadania wychowania dzieci w obszarze komunikacji drogowej. EdukacjaW trakcie zajęć dzieci m.in. poznają podstawowe znaki i sygnały drogowe, środki komunikacji i transportu oraz podstawowe zasady zachowania się na chodniku i jezdni. Zainscenizowane sytuacje sprzyjają poznawaniu i postrzeganiu zasad ruchu drogowego w myśl zasady – nauka poprzez zabawę. Zajęcia uczą i kształtują właściwe nawyki podwyższające poziom bezpieczeństwa małych uczestników ruchu drogowego.

Cyberprzemoc – czyli zagrożenia jakie niosą współczesne technologie. Program przeznaczony dla uczniów klas 5 – 6 szkół podstawowych. cyber-3Jego celem jest  zwrócenie uwagi na problem cyberprzemocy w społeczności szkolnej, poszerzenie wiedzy na temat cyberprzemocy i fonoholizmu, uświadomienie skutków nadużywania nowoczesnych środków przekazu – Internetu, telefonów komórkowych, wzbogacanie wiedzy na temat prawidłowego i rozsądnego korzystania z Internetu i telefonów komórkowych oraz zwrócenie uwagi na skutki nadmiernego korzystania z komputera, Internetu i telefonu komórkowego dla zdrowia i rozwoju.

Mój pies, moja radość… i nie tylko – czyli jak zminimalizować ryzyko ataku psa. Program przeznaczony dla uczniów klas 2 – 3 szkół podstawowych. edukacja-2Podczas lekcji w formie multimedialnej przekazywane są informacje o obowiązkach właścicieli wobec zwierząt między innymi: konieczności używania smyczy i kagańca podczas spacerów, sprzątania po swoim czworonogu, karmienia i dbania o czworonoga w domu oraz wykonywania obowiązkowych szczepień. Uczniowie pod okiem funkcjonariuszy ćwiczą bezpieczną pozycję “żółwia”.

Niska emisja – problem do wyeliminowania? – czyli dlaczego powinniśmy segregować śmieci oraz negatywne skutki ich spalania. spalanie-3Program przeznaczony dla uczniów klas 1 – 3 szkół gimnazjalnych. Celem programu jest uświadomienie uczniom zagrożeń dla zdrowia ludzi i środowiska wynikających z użytkowania przestarzałych palenisk węglowych oraz spalania niskogatunkowo opału, a tym bardziej śmieci.

Alkohol?… Nie! Dziękuję! Czyli kieruję – nie piję! Program przeznaczony dla uczniów klas 3 – 4 szkół ponadgimnazjalnych. W trakcie zajęć młodzież za pomocą alkogogli może przekonać się jak zmienia się świat osoby nietrzeźwej. zajecia-alkohol-1Te specyficzne “okulary” służą do demonstracji upośledzenia zmysłów występującego po spożyciu alkoholu. Zniekształcenie obrazu, spowolnienie czasu reakcji, problemy z oceną odległości – to tylko niektóre z efektów obecności alkoholu we krwi. Problem w tym, że z tych efektów pijany kierowca nie zdaje sobie sprawy. Za pomocą alkogogli uczniowie mogą doświadczyć tych negatywnych doznań. Dodatkowo prezentowany jest film w którym, przedstawiono wpływ spożywania alkoholu na zdolność prowadzenia samochodu.

Poznaj naszą pracę – czyli straż miejska “od kuchni”. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z opiekunami do odwiedzenia naszej jednostki. W trakcie wizyty poznacie specyfikację pracy strażników, dowiecie się do jakich zadań jesteśmy powołani, czym się zajmujemy i jakiego sprzętu używamy.

edukacja-5

Szkoły i przedszkola zainteresowane przeprowadzeniem zajęć w swoich placówkach proszone są o kontakt po nr telefonu 52 397 97 80.