Bezpieczna droga do szkoły 2021

Strażnicy gminni i miejscy już od połowy sierpnia przygotowywali się do powrotu dzieci i  młodzieży do szkół.

 

Pracowali w ramach wspólnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. W ostatnich tygodniach wakacji funkcjonariusze sprawdzali stan oznakowania dróg oraz całą infrastrukturę wokół placówek oświatowych. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości interweniowali u zarządców terenów w celu usunięcia nieprawidłowości.

Od 1 września patrole, codziennie pojawiają się w rejonach szkół, zwracając szczególną uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego – pieszych jak i kierowców. Strażnicy m.in. zwrócą uwagę na pojazdy zatrzymujące się przy szkołach, czy ich kierowcy nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia. Będą również zwracać uwagę na ruch pieszych wokół szkół, np. prawidłowe korzystanie z przejść dla pieszych. Najmłodsi uczniowie otrzymają odblaski.

W najbliższych tygodniach przeprowadzimy zajęcia edukacyjne z podstaw poruszania się po drogach i chodnikach dla wszystkich przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych. Doskonale sprawdza się podczas ich prowadzenia pomoc dydaktyczna czyli „Autochodzik”.