Finał XII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie.

Organizatorzy finałów Olimpiad Wiedzy o Bezpieczeństwie dbają o to, by odbywały się one w miejscach ciekawych i atrakcyjnych. Nie inaczej było również w tym roku. Tym razem finaliści swoje prace przedstawiali w pięknym otoczeniu malborskiego zamku. 27 osób które zakwalifikowało się do ścisłego finału miało po pięć minut na przedstawienie swojej prezentacji i musiało odpowiedzieć na wylosowane przez siebie pytanie. Temat tegorocznej – XII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie brzmiał: “Bezpieczne wakacje”. Temat dość rozległy i bliski młodzieży, więc większość z uczestników nie miała problemu z jego opracowaniem. Przeważały prace poruszające problemy używek oraz udzielania pierwszej pomocy. Zwyciężyła prezentacja omawiająca zagrożenia powodowane przez prądy wsteczne, a przedstawiła ją Barbara Sieńkowska, uczennica VII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku. Za zajęcie pierwszego miejsca otrzymała nagrodę główną – darmowy indeks Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej na dowolnie wybrany kierunek studiów,  laptopa, czytnik e-book oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1000 złotych. Podobnie jak w ubiegłych latach, specjalne wyróżnienie odebrała szkolna koordynatorka, która przygotowała zwycięzcę Olimpiady. Pani Agnieszka Gwizdała otrzymała bezpłatny indeks Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej na dowolnie wybrane studia podyplomowe.
Chojnice reprezentowane były przez:Aleksandrę Figat – Szkoła Techniczna BZDZ,Maję Susło – II Liceum Ogólnokształcące,Piotra Ringwelskiego – Katolickie Liceum Ogólnokształcące.
Po zmaganiach konkursowych, gdy komisja oceniała prace, wszyscy uczestnicy Olimpiady oraz ich opiekunowie, mogli zwiedzić z przewodnikiem malborską warownię.Końcowe wyniki ogłoszono na finałowej gali, a szczegółowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

 1. Sieńkowska Barbara (Gdańsk)
 2. Wasiniewska Julia (Starogard Gdański)
 3. Posim Andrzej (Kwidzyn)
 4. Kranicka Klaudia (Kościerzyna)
 5. Tyborczyk Daria (Kościerzyna)
 6. Soliwoda Martyna (Kwidzyn)
 7. Freitag Agata (Starogard Gdański)
 8. Majchrzak Emilia (Starogard Gdański)
 9. Figat Aleksandra (Chojnice)
 10. Wiśniewska Klaudia (Tczew)
 11. Baranowski Artur (Gdańsk)
 12. Susło Maja (Chojnice)
 13. Jankowski Michał (Starogard Gdański)
 14. Cacała Julia (Malbork)
 15. Barton Michał (Kościerzyna)
 16. Kuć Wiktoria (Rumia)
 17. Marciniak Klaudia (Malbork)
 18. Ringwelski Piotr (Chojnice)
 19. Gmińska Weronika (Rumia)
 20. Kokot Szymon (Tczew)
 21. Piernicka Aleksandra (Tczew)
 22. Brzeska Klaudia (Gdańsk)
 23. Bucław Kacper (Kościerzyna)
 24. Sikorska Oliwia (Malbork)
 25. Wodziński Jan (Gdańsk)
 26. Ćwikliński Stefan (Pelplin)
 27. Król Mateusz (Gdańsk)

Więcej o Olimpiadzie można przeczytać tutaj.

Obszerna relacja.

Organizacja

 Patronat