Przypominamy o zmianie organizacji ruchu.

Mickiewicza
Sygnalizacja na ulicy Mickiewicza

Od kilku tygodni trwa modernizacja ul. Mickiewicza. Wiąże się to ze znacznymi utrudnieniami zarówno dla pieszych jak i kierowców. W chwili obecnej zamknięte dla ruchu są odcinki od ulicy Młyńskiej do ulicy Nowe Miasto oraz od ronda biszkoptowego do ulicy Ogrodowej. Szczególną uwagę należy zwrócić na przejezdny odcinek ulicy Mickiewicza pomiędzy ulicami Okrężną i Nowe Miasto. Z powodu zwężenia jezdni, został tutaj wprowadzony ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

Mickiewicza 4

Mickiewicza 2

Wielu kierowców jeździ „na pamięć” nie zwracając uwagi na znaki. Stwarza to wiele niebezpiecznych sytuacji oraz powoduje utrudnienia w ruchu.

Nowe Miast
Sygnalizacja na ulicy Nowe Miasto

Nowe Miasto 2

Dodatkową zmianą, jaka sprawie wiele kłopotów kierującym jest zmiana kierunku ruchu na części dwóch pobliskich ulicach tj. Spichrzowej i Pocztowej.

Spichrzowa wyjazd
Zmieniony kierunek ruchu na ulicy Spichrzowej

Wprowadzona zostały one w celu umożliwienia dojazdu do jednego z pobliskich parkingów.

Pocztowa
Zmieniony kierunek ruchu na ulicy Pocztowej
Pocztowa 3
Zakazy zatrzymywania się na ulicy Pocztowej

Konsekwencją tego jest zmiana pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu ulic Pocztowej i Podgórnej. W tej chwili jest to skrzyżowanie równorzędne, więc pamiętać trzeba o zasadzie „prawej ręki”, czyli należy ustąpić pierwszeństwa pojazdom nadjeżdżającym z prawej strony. W tym konkretnym przypadku jadąc ulicą Podgórną musimy “przepuścić” pojazdy jadące ulicą Pocztową.

Na ulicy Podgórnej jeż nie możemy skręcić w prawo
Na ulicy Podgórnej jeż nie możemy skręcić w prawo
Pocztowa 2
Pocztową przejedziemy tylko prosto

Do czasu wprowadzenia kolejnego etapu remontu ulicy Mickiewicza, czyli przebudowy skrzyżowania z ulicą Nowe Miasto, pamiętajmy – bezwzględnie stosujmy się do obowiązującej organizacji ruchu.