Ruszyła I Edycja Akademii „Na straży seniorów”

   W dniu 29 listopada 2023 r. w Auli Centrum Edukacyjno – Wdrożeniowego w Chojnicach zainaugurowano Akademię „Na straży seniorów”. Program stworzony i prowadzony pod kierownictwem Komendanta Straży Miejskiej w Chojnicach, przy czynnym udziale specjalistów z Ośrodka Profilaktyki Rodzinnej w Chojnicach, Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów, jak też urzędników Urzędu Miasta i samych strażników miejskich, ma na celu poprawę bezpieczeństwa jednej z najbardziej narażonych grup społecznych czyli seniorów.

   

   Adepci Akademii w dniu dzisiejszym mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach z tematyki przeciwdziałania uzależnieniom oraz przemocy domowej.

   

   Komendant Jarosław Piechowski przywitał uczestników i zaproszonych gości, w tym reprezentującą Burmistrza Chojnic – radną Rady Miejskiej w Chojnicach p. Agnieszkę Lewińską. Przedstawił założenia programu, miejsca i czasu spotkań oraz rozdał Indeksy Akademii wraz z planem dalszych działań, a następnie przekazał głos prelegentom zajęć – p. Dyrektor Ośrodka Profilaktyki Rodzinnej Agnieszce Kortas – Koczur i Terapeutce Ośrodka p. Monice Zakrzewskiej.

   Inauguracja programu była okazją do spotkania seniorów, reprezentujących różne stowarzyszenia i kluby, a co za tym idzie do wymiany poglądów i spostrzeżeń na funkcjonowanie podczas jesieni życia. Czas spędzony w Akademii, to również możliwość wypicia kawy i zadania pytań w obszarze profilaktyki jego prowadzącym.

   Kolejne bloki tematyczne odbywać się będą w odstępach okołomiesięcznych, a dotyczyć będą:

  • samoobrony,
  • zajęć z rzecznikiem praw konsumentów,
  • zajęć komputerowych,
  • oszustw, wyłudzeń i bieżących zmian w prawie o ruchu drogowym.

Akademię podsumuje uroczyste spotkanie z wręczeniem certyfikatów dla najbardziej wytrwałych adeptów.

Linki do relacji:

https://chojnice.naszemiasto.pl/seniorzy-z-chojnic-zdobywaja-przydatne-umiejetnosci-ruszyla/ar/c1-9538723

https://czaschojnic.pl/artykul/seniorzy-zdobywaja-umiejetnosci/1203590